• Pārgājienā dodas 5.c klase

  2020-09-24

  Pa Krišjāņa Barona pēdām.

  2020. gada 16. septembrī sešpadsmit Siguldas 1. pamatskolas 5.c klases skolēni un audzinātāja devās pārgājienā uz Turaidu, ar mērķi vairāk uzzināt par Dainu tēvu, tautasdziesmām, ievērojot skolas vērtības cieņu, sadarbību, atbildību.

  Pirms pārgājiena skolēniem bija jāveic mājas darbs, jāuzzina , kas ir tautasdziesma, kas ir Dainu tēvs, kādu dzimšanas dienas gadadienu svinēsim 31.oktobrī , cik ilgā laikā un cik kilometrus Kr. Barons nogāja ar kājām , ejot no Tērbatas līdz Dundagai, kā sauc mājas, kurās Dainu tēvs pavadīja beidzamo mūža vasaru .

  Pārgājiena dienā visi sapulcējāmies klasē, skolēni sadalījās četrās komandās un saņēma pirmo uzdevumu no sagrieztajiem vārdiem izveidot tautasdziesmas četrrindi. Lai atvieglotu uzdevumu, nācās pirmo rindiņu uzrakstīt priekšā, tad arī uzvarētāji ilgi nebija jāgaida! Te arī pārbaudījums - ar cieņu izturēties pret uzvarētājiem, samierināties ar zaudējumu.

  Devāmies ceļā - ejot pa Krišjāņa Barona ielu, nonācām pie Kr. Barona pieminekļa, tad caur Pils kvartālu uz Gaujas tilta, kur sākās taciņa gar upi, līdz nonācām kempingā . Nofotografējāmies pie mājas, kur dzīvoja Kr. Barons. Tad pa Kr. Barona taku nonācām Dainu parkā.

  Komandām bija jādemonstrē savas sadarbošanās prasmes, mēmajā šovā attēlojot tautasdziesmas un , meklējot skulptūras Dainu parkā. Lielu prieku sagādāja Dainu parka plašie zālāji, kuros varēja izspēlēt dažādas spēles.

  Pēc nelielas atpūtas devāmies uz Kārļa kalnu , uz Gūtmaņalu. Ceļā redzējām mazu čūskulēnu, spožu vabolīti rīkojāmies atbildīgi - ar kociņu tos pārlikām zālītē, lai citi tos nesamītu. Vēl mūsu sadarbība un atbildība vienam par otru tika pārbaudīta ar starpgadījumu, kad viens no klases biedriem sastiepa potīti.

  Skolu sasniedzām ar patīkamu nogurumu, gandrīz sešās stundās bijām nogājuši vairāk par 17 kilometriem.

  5.c Klases audz. Lilita Bernharde